PINAR GERİKALMAZ BÜLAY

1974 Bursa doğumlu. 1996'da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü'nü bitirdi. Üç yıldan uzun bir süre Çözüm Reklam'da kurumsal kimlik, basılı reklam ve katalog tasarımları yaptı. Ardından medyaya yönelerek 2000 yılında kurulan, Doğuş Yayın Grubu bünyesindeki Doğuş İletişim'e Art Direktör olarak katıldı. Dergi grubunun ilk ekibinde yer alarak National Geographic Türkiye, Car ve L'Officiel gibi uluslararası yayınların Türkiye lansmanında yer aldı, basılı alanda kurum ve ürün kampanyaları, ambalaj, mailing tasarımları yaptı, reklam metni yazdı. Aynı dönemde Doğuş Grubu şirketlerinin yeni çıkan dergi, bülten, faaliyet raporu gibi süreli ve kurumsal yayınlarının tasarımını yaptı. Pazarlama ve üyelik departmanlarıyla birlikte, grup banka ve şirketleriyle ortak olarak CRM projeleri yaptı, Türkiye'deki ilk kapsamlı CRM projelerinden bazılarında yer aldı.

Dört yıla yakın süreyle medyada çalıştıktan sonra 2003 yılında ayrılarak, kendi adına çalışmaya başladı. İlk etapta moda sektörü ile yapı ve mimarlık sektörü ağırlıklı olmak üzere, yerli ve yabancı markalar için yurtiçi ve yurtdışında basılı lansman ve katalog tasarımları yaptı.

Son birkaç yıldır reklam sektöründen uzaklaşarak kitap, kitap kapağı ve yeniden süreli yayınlara yöneldi. 2006'da bir gravür atölyesi açarak özgün baskı ve desenle olan bağını tekrar kurmaya karar verdi. Süreli yayın ve grafik tasarım çalışmaları yanında, özgün baskı ve illüstrasyon çalışmalarını sürdürüyor. Amatör olarak fotoğraf çekiyor.